Ιστότοπος aivazoglou.sites.sch.gr
#Πληροφορική @Εκπαίδευσηakouts.sites.sch.grΟ νέος ιστότοπος του Αθανασίου Κουτσονικόλα
Δευτεροβάθμια Εκπάιδευση - Αλεξάνδρα Ρούνηalexrouni.sites.sch.grΔευτεροβάθμια Εκπάιδευση - Αλεξάνδρα Ρούνη
Καραγιάννη Αναστασίαankaragia.sites.sch.gr
Stem in Education and Robostem Teamblogs.sch.gr/amantzana/Εκπαιδευτικός Ιστότοπος με περιεχόμενο stem
Scratch...άρω στην Εκπαίδευσηblogs.sch.gr/babpy80/Φύλλα εργασίας, κουίζ και ολοκληρωμένα projects στο προγραμματιστικό περιβάλλον του Scratch.
Διαδικτυοπαίδειαblogs.sch.gr/diadiktuopedia/Διαδικτυοπαίδεια ----- Παιδεία, Πληροφορία, Λογισμικό
Πληροφορική στο χώρο της Εκπαίδευσηςblogs.sch.gr/dliofis/Πληροφορική στο χώρο της Εκπαίδευσης
Λιόφης Δημήτριος , MsC Καθηγητής Πληροφορικής
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙ-ΖΩblogs.sch.gr/gkouzp/
ΜΑΘΑΙΝΩ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣblogs.sch.gr/k-tsonis/Περιέχει πλούσιο οπτικοακουστικό υλικό, βίντεο, online ασκήσεις, αλλά και διαδραστικές εφαρμογές τόσο στις βασικές ενότητες όσο και στη ρομποτική με σκοπό τον τεχνολογικό αλφαβητισμό.
ΤΠΕ ΣΤΟ ΕΕΕΕΚblogs.sch.gr/kmichaili/
mk-mathimatikakaiallablogs.sch.gr/mariakouri/
Personal blog in Greek of Dr. Stavros K. Filippidisblogs.sch.gr/sfil/Personal blog in Greek of Dr. Stavros K. Filippidis (Informatics and Mathematics Teacher at the Music School of Katerini, Greece).

Προσωπικό ιστολόγιο του Δρ. Σταύρου Κ. Φιλιππίδη (Εκπαιδευτικού Πληροφορικής και Μαθηματικών στο Μουσικό Σχολείο Κατερίνης).
Εκπαιδευτικό Blog για το μάθημα της Πληροφορικήςblogs.sch.gr/vgt/
Ιστότοπος cbitsis.sites.sch.gr
Διαδικτυοπαίδειαdiadiktuopedia.mysch.grΔιαδικτυοπαίδεια ----- Παιδεία, Πληροφορία, Λογισμικό
Διαδικτυοπαίδειαdiadiktuopedia.sites.sch.grΔιαδικτυοπαίδεια ----- Παιδεία, Πληροφορία, Λογισμικό
Ιστότοπος με θέματα Ηλεκτρονικών και ρομποτικήςdouflias.sites.sch.grΕκπαιδευτικό Υλικό για τα Ηλεκτρονικά και τη Ρομποτική
eClass - Ο νοών νοείτω...!eclass.npvekris.sites.sch.grΔημιουργήθηκε, για να βοηθά!
Ευθύμης Τζήμοςefthimistzimos.sites.sch.grΔημιουργήματα μαθητριών/ών μου και προσωπικό εκπαιδευτικό υλικό.