Συμμετοχή της Δ.Π.Ε. Θεσπρωτίας σε διακρατική συνάντηση στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus + “Educational Continuity 2.0”.

Untitled

Αντιπροσωπεία της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Θεσπρωτίας, με επικεφαλής τη Διευθύντρια Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Θεσπρωτίας κ. Μαρίνα Μπέση και συμμετέχοντα τον εκπαιδευτικό κ. Κρομμύδα Ιωάννη, συμμετείχε στην 3η Διεθνική Συνάντηση Εργασίας που διεξήχθη στην Πορτογαλία στην πόλη Matosinhos (Porto, Portugal) στις 19 και 20 Ιουλίου 2022 στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus+ ΚΑ201 με τίτλο “Educational Continuity 2.0”.

Η περίοδος υλοποίησης του προγράμματος είναι από το 2020 έως και το 2023 και συντονίζεται από το σχολείο «THOMAS MORE SCUOLA PARITARIA SCARL» που εδρεύει στην Ιταλία. Στη συγκεκριμένη σύμπραξη συμμετέχουν ως εταίροι η Δ.Π.Ε. ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ και το ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ από την Ελλάδα, το σχολείο «COOPERATIVA ADA NEGRI» από την Ιταλία και το σχολείο «PROJETO SCHOLE LDA» από την Πορτογαλία.

Δελτίο τύπου 3rd TPM_Educational Continuity 2.0