Συμμετοχή της Δ.Π.Ε. Θεσπρωτίας σε Διεθνική Δραστηριότητα Μάθησης, Διδασκαλίας και Κατάρτισης στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus+ “Teach me to help!”.

Untitled

Εκπαιδευτικοί της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Θεσπρωτίας συμμετείχαν στην 3η Διεθνική Δραστηριότητα Μάθησης, Διδασκαλίας και Κατάρτισης (LTTa) που διεξήχθη στην Πολωνία στην πόλη Λοτζ από 15 έως και 17 Νοεμβρίου 2022 στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus+ ΚΑ220 με τίτλο “Teach me to help!”.

Η έναρξη του Προγράμματος πραγματοποιήθηκε τον Σεπτέμβριο του 2022 και αναμένεται να ολοκληρωθεί τον Οκτώβριο του 2023. Συντονιστής του Προγράμματος Teach me to help!” είναι ο οργανισμός «Asociatia CES - Colaboram Educam Sprijinim» που εδρεύει στη Ρουμανία. Στη συγκεκριμένη σύμπραξη συμμετέχουν ως εταίροι η Δ.Π.Ε. ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ από την Ελλάδα, ο οργανισμός  «ASOCIACIA DYSLEXIA - BULGARIA» από τη Βουλγαρία,  ο φορέας «KOCAELI IL MILLI EGITIM MUDURLUGU» από την Τουρκία, η ομάδα σχολείων «Agrupamento de Escolas de Fornos de Algodres» από την Πορτογαλία, το ινστιτούτο «WYZSZA SZKOLA BIZNESU I NAUK O ZDROWIU» από την Πολωνία, το σχολείο «Zubeyde Hanim Ilkokulu» από την Τουρκία και το σχολείο «SCUOLA SECONDARIA STATALE 1° GRADO ANTONIO GRAMSCI».

Διαβάστε περισσότερα εδώ : Συμμετοχή της ΔΠΕ Θεσπρωτίας σε Διεθνική Δραστηριότητα-Erasmus+