To 2ο ΓΕΛ Καλαμαριάς στην Κοπεγχάγη για την απολογιστική συνάντηση εκπαιδευτικών του προγράμματος Erasmus+ KA229 European Youth:Values, Identity, Culture – VIC

Το 2ο ΓΕΛ Καλαμαριάς συμμετείχε με 2 εκπαιδευτικούς στην 4η και τελευταία συνάντηση του προγράμματος Erasmus+ European Values, Identity, Culture - VIC, κατα το διάστημα 6-10 Μαρτίου 2023. Τη συνάντηση υποδέχτηκε και οργάνωσε το σχολείο Bagsværd Kostskole og Gymnasium στην Κοπεγχάγη της Δανίας. Η συναντήση πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της λήξης του εγκεκριμένου προγράμματος, και περιλάμβανε εργαστήρια (workshops) που αφορούσαν την καταγραφή των δραστηριοτήτων που υλοποιήθηκαν, των δυσκολιών που εμφανίστηκαν στην πορεία και των τελικών αποτελεσμάτων. Ακολούθησε η αξιολόγηση των αποτελεσμάτων σε σύγκριση με το αρχικό πλάνο, καταγράφηκαν οι τρόποι διάχυσης των αποτελεσμάτων, καθορίστηκαν τα παραδοτέα και ανατέθηκαν εργασίες για την τελική έκθεση του σχεδίου.