Βράβευση Δημοτικού Σχολείου Κουνάβων στον 5ο Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό

Τιμητική βράβευση απέσπασε το Δημοτικό Σχολείο Κουνάβων με την εικαστική δημιουργία «Τα κρινολούλουδα» στον 5ο Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό με θέμα «Οι εικόνες των σχολικών βιβλίων - πηγή έμπνευσης και καλλιτεχνικής δημιουργίας».

Ο διαγωνισμός διεξήχθη από το Μουσείο Σχολικής Ζωής και Εκπαίδευσης του Εθνικού Κέντρου Έρευνας και Διάσωσης Σχολικού Υλικού (ΕΚΕΔΙΣΥ) και το Τμήμα Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων και απευθυνόταν σε μαθητές Νηπιαγωγείων, Δημοτικών σχολείων, Γυμνασίων και Λυκείων της Ελλάδας, της Ομογένειας, δημόσιων και ιδιωτικών.

Η τελετή βράβευσης πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 24 Νοεμβρίου 2018 στο Αμφιθέατρο του Νέου Μουσείου της Ακρόπολης.

Την αφίσα του σχολείου μας μπορεί κάποιος να την δει στην έκθεση του Μουσείου Σχολικής Ζωής και Εκπαίδευσης του Εθνικού Κέντρου Έρευνας και Διάσωσης Σχολικού Υλικού (ΕΚΕΔΙΣΥ) στην Πλάκα, Τριπόδων 23.

Λεπτομέρειες σχετικά με το διαγωνισμό και την τελετή βράβευσης μπορείτε να δείτε στο σύνδεσμο: