Βράβευση του 32ου Δημοτικού Σχολείου Πειραιά(Β2 τάξη) στις Βρυξέλλες

Ο ιταλικός οργανισμός carano4children με την σύμπραξη των ακολούθων οργανισμών:Unesco,European Parliament,Scientix,European Schoolnet,Esa,Comics and Art Museum and Museo Leonardiano Vinci διοργάνωσε διαγωνισμό για τα 500 χρόνια από τον θάνατο του Leonardo Da Vinci.

Το θέμα του διαγωνισμού ήταν η δημιουργία κόμικ που θα ήταν εμπνευσμένο από έναν από τους μύθους του Leonardo Da Vinci.Η επιλογή μας ήταν ο μύθος,Το Κηροπήγιο και στις 5 Μαΐου 2019 μας ενημέρωσαν ότι βραβεύθηκε το κόμικ που δημιουργήθηκε από ομάδα μαθητών του β2 του σχολείου μας ανάμεσα σε 750 συμμετοχές από 15 κράτη.Η βράβευση πραγματοποιήθηκε στις Βρυξέλλες  στο  Bozar στις 26 Σεπτεμβρίου 2019 όπου και παρευρέθηκε η δασκάλα της τάξης και μέρος των παιδιών από την βραβευμένη ομάδα.