Βραβείο για το Γυμνάσιο Ευηνοχωρίου στον Μαθητικό Διαγωνισμό Ζωγραφικής και Φωτογραφίας του Δήμου Ι.Π. Μεσολογγίου

Την Πέμπτη 10 Ιουνίου 2021 και ώρα 8.00 μ.μ. πραγματοποιήθηκαν  τα εγκαίνια της έκθεσης των έργων μαθητών και μαθητριών πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, που συμμετείχαν στον Μαθητικό Διαγωνισμό Ζωγραφικής και Φωτογραφίας, ο οποίος διοργανώθηκε από τον Δήμο Ι.Π. Μεσολογγίου και εντάχθηκε στο πρόγραμμα των εκδηλώσεων για τα 200 χρόνια της Ελληνικής Επανάστασης.

Οι μαθητές του σχολείου μας με προθυμία φωτογράφησαν μνημεία, τοπία, αγάλματα της ευρύτερης περιοχής του Μεσολογγίου που αποτύπωναν το θαύμα και τον αγώνα του 1821. Φωτογραφίες από τον Κήπο των Ηρώων, από το μοναστήρι της Αγίας Ελεούσας στην Κλεισούρα, από το Βυρώνειο αλλά και από την περιοχή του Ευηνοχωρίου στάλθηκαν στον διαγωνισμό από το σχολείο μας.

Οι μαθητές που συμμετείχαν στον διαγωνισμό είναι οι εξής:

1. Αγαθή A.
  2. Χριστιάννα Γ.
  3. Ραφαέλλα Δ.
  4. Αλέξης Κ.
  5. Μαριάνθη Κ.
  6. Ηλίας  Λ.
  7. Σπυριδούλα Μ.
  8. Χριστίνα  Μ.
  9. Κων/νος Μ.
  10. Χρυσούλα Μ.
  11. Κων/να Μ.
  12. Ελένη Π.
  13. Κων/να  Π.
  14. Νικολία  Σ.
  15. Χριστίνα  Σ.
  16. Χριστίνα Τ.
  17. Μαρία  Χ.

Κατά τη διάρκεια των εγκαινίων της Πέμπτης βραβεύτηκε και η διακριθείσα μαθήτρια Αγαθή Α.  από τη Β΄ τάξη, η οποία κέρδισε βραβείο καθώς και ένα τάμπλετ.

Συγχαρητήρια σε όλους του μαθητές! Ευχόμαστε πάντα να προοδεύουν και το 1821 να τους εμπνέει και να τους καθοδηγεί!