Υπηρεσία Τηλεδιασκέψεων ΠΣΔ: Προσκαλέστε συνεργάτες και φίλους σας σε μία τηλεδιάσκεψη

meeting01Η υπηρεσία τηλεδιάσκεψης (http://meeting.sch.gr/) προσφέρει στα μέλη της εκπαιδευτικής κοινότητας την δυνατότητα να δημιουργούν και να πραγματοποιούν τηλεδιασκέψεις σχετικά με ένα συγκεκριμένο θέμα και να προσκαλούν σε αυτές φίλους που επιθυμούν.
Στις τηλεδιασκέψεις με τύπο συμμετοχής περιορισμένη με προσκλήσεις μπορούν να εγγραφούν μόνο οι προσκεκλημένοι χρήστες, δηλαδή αυτούς που ο δημιουργός της τηλεδιάσκεψης έχει προσκαλέσει. Η τηλεδιάσκεψη αυτή δεν προβάλλεται δημόσια στον κατάλογο  τηλεδιασκέψεων του meeting.sch.gr.
Ο εισηγητής της τηλεδιάσκεψης μπορεί να αποστείλει πρόσκληση:

• σε μέλη του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου, χρησιμοποιώντας την φόρμα αναζήτησης όπου μπορείτε να ορίσετε ειδικότητα, νομό και όνομα ή/και email.

meeting1

• σε φίλους εκτός Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου, ορίζοντας το όνομά του και το email στο οποίο θα σταλεί η πρόσκληση. Το email του φίλου σας δεν είναι απαραίτητο να είναι στο sch.

meeting2

• σε φίλους σας από τα ιστολόγια, επιλέγοντας από τη λίστα τα ονόματα αυτών στους οποίους θέλετε να σταλεί η πρόσκληση.

Περισσότερες πληροφορίες: