Ψυγείο και Κλιματιστικόschoolpress.sch.gr/refrigerator/
Ψηφίδες Φυσικής^2gpapadem.sites.sch.grΟτιδήποτε έχει να κάνει με την Φυσική του Λυκείου (ή και Γυμνασίου), τα Μαθηματικά και τον προγραμματισμό σε python ή javascript
Χρήστος Ρακιτζήςchris-raki.sites.sch.gr
Χρήστος Μανώληςusers.sch.gr/cmanolisΚαθηγητής Πληροφορικής. Προσωπική ιστοσελίδα για δοκιμές με ειδήσεις και παιδαγωγικές πληροφορίες.
Χρήση αυτόματων υποτίτλωνithymakis.sites.sch.grΧρήση αυτόματων υποτίτλων Οι υπότιτλοι είναι ένας θαυμάσιος τρόπος για να διευκολύνετε την πρόσβαση των θεατών στο περιεχόμενό σας
ΧΗΜΕΙΑ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗusers.sch.gr/ppoulioΣτην ιστοσελίδα αυτή θα βρείτε πληροφορίες και πρωτότυπες εργασίες (π.χ. παρουσιάσεις μαθημάτων με ppt) που αφορούν την διδασκαλία των μαθημάτων των φυσικών επιστημών και κυρίως την διδασκαλία με χρήση των νέων τεχνολογιών. Θα βρείτε πειράματα χημείας δομημένα με πρωτότυπο τρόπο και πληροφορίες που μπορούν να χρησιμοποιηθούν έκτος των εργαστηριακών ασκήσεων και σε διάφορες σχολικές εργασίες.
ΧΕΙΡΔΑΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗblogs.sch.gr/acheirdari/
Χάρης Ἀνδρεόπουλος blogs.sch.gr/xandreoΙστολόγιο Συμβούλου Ἐκπαίδευσης κλ. ΠΕ01 Θεολόγων Ν. Φθιώτιδος-Καρδίτσας-Ἀνατ. Ἀττικῆς
Φυσική για το Λύκειοblogs.sch.gr/kogoulas/Επιλεκτική αναφορά σε θέματα Φυσικής για το Λύκειο.
Φυσική Αγωγή στο Δημοτικό Σχολείοblogs.sch.gr/matikrou/
Φυσική Αγωγή - παλιόusers.sch.gr/olylampakiΠροτάσεις-υλικό-χρήσιμες συνδέσεις.
ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΟ ΑΝΘΟΛΟΓΙΟ blogs.sch.gr/evagkorda/
ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ - ΤΠΕusers.sch.gr/k-tsonisΙστότοπος με αντικείμενο το μάθημα Πληροφορική & Τ.Π.Ε. στο Δημοτικό.
Υπεύθυνος Πληροφορικής και Νέων Τεχνολογιών Α/θμιας Εκπ/σης Ν. Βοιωτίαςk-tsonis.sites.sch.grΥ.ΠΛΗ.ΝΕΤ. (Υπεύθυνος Πληροφορικής και Νέων Τεχνολογιών) Α/θμιας Εκπ/σης Ν. Βοιωτίας
Τσίλη Ιορδάνα - Εκπαιδευτικός Αγγλικώνtsiordan.sites.sch.grΠεριλαμβάνει βοηθητικό εκπαιδευτικό / διαδραστικό υλικό.
ΤΠΕ ΣΤΟ ΕΕΕΕΚblogs.sch.gr/kmichaili/
ΤΠΕ Δημοτικού blogs.sch.gr/ametallin/