Ένταξη του Νηπιαγωγειου Ριζαριού στο δίκτυο Οικολογικών σχολείων
Οικολογικά Σχολεία – Δίκτυο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Το Νηπιαγωγείο Ριζαριού εντάχτηκε για τη χρονιά που πέρασε (2023-2024) στο δίκτυο των οικολογικών σχολείων και συμμετείχε με εξαιρετικές δράσεις τόσο για το περιβάλλον όσο και σε κοινωνικές δραστηριότητες . Το Πρόγραμμα αποτελεί διεθνές δίκτυο, ξεκίνησε στην Ελλάδα το 1995 και απευθύνεται σε σχολείαΠερισσότερα →