Scratch...άρω στην Εκπαίδευσηblogs.sch.gr/babpy80/Φύλλα εργασίας, κουίζ και ολοκληρωμένα projects στο προγραμματιστικό περιβάλλον του Scratch.
Ιστότοπος evagelak.sites.sch.grΥλικό πληροφορικής για τις τάξεις του δημοτικού
Υπεύθυνος Πληροφορικής και Νέων Τεχνολογιών Α/θμιας Εκπ/σης Ν. Βοιωτίαςk-tsonis.sites.sch.grΥ.ΠΛΗ.ΝΕΤ. (Υπεύθυνος Πληροφορικής και Νέων Τεχνολογιών) Α/θμιας Εκπ/σης Ν. Βοιωτίας
Ιστότοποςusers.sch.gr/dvogiatzakisΣχολική - Εκπαιδευτική κοινότητα
Με αριθμούς και γράμματαblogs.sch.gr/piltsouli/Στον ιστότοπο εμφανίζονται εφαρμογές που έχω δημιουργήσει για την Πληροφορική στο Δημοτικό, τα Φυσικά της Στ' τάξης και κάποιες ενότητες για το μάθημα Δεξιοτήτων.
ΜΑΘΑΙΝΩ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣblogs.sch.gr/k-tsonis/Περιέχει πλούσιο οπτικοακουστικό υλικό, βίντεο, online ασκήσεις, αλλά και διαδραστικές εφαρμογές τόσο στις βασικές ενότητες όσο και στη ρομποτική με σκοπό τον τεχνολογικό αλφαβητισμό.
Εκπαίδευση - Πληροφορική - Νομοθεσίαusers.sch.gr/akoutsΟ ιστότοπος του Αθανασίου Κουτσονικόλα
Χρήστος Μανώληςusers.sch.gr/cmanolisΚαθηγητής Πληροφορικής. Προσωπική ιστοσελίδα για δοκιμές με ειδήσεις και παιδαγωγικές πληροφορίες.
ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ - ΤΠΕusers.sch.gr/k-tsonisΙστότοπος με αντικείμενο το μάθημα Πληροφορική & Τ.Π.Ε. στο Δημοτικό.
Ιστότοποςusers.sch.gr/gerpolitisΗ επιστήμη της Πληροφορικής.
Σύντομα εκπαιδευτικά βίντεο για τους μαθητές των Δημοτικών, Γυμνασίων και Λυκείων.
Internet Of Things - IoTpetridispan.sites.sch.grΈξυπνες Κατασκευές με Μικροεπεξεργαστές
Arduino, Raspberry Pi, ESP32 κλπ
Ιστότοποςusers.sch.gr/fpanosΔωρεάν εφαρμογές και ηλεκτρονικά μαθήματα για όλους
Διαδικτυοπαίδειαblogs.sch.gr/diadiktuopedia/Διαδικτυοπαίδεια ----- Παιδεία, Πληροφορία, Λογισμικό
Διαδικτυοπαίδειαdiadiktuopedia.mysch.grΔιαδικτυοπαίδεια ----- Παιδεία, Πληροφορία, Λογισμικό
Διαδικτυοπαίδειαdiadiktuopedia.sites.sch.grΔιαδικτυοπαίδεια ----- Παιδεία, Πληροφορία, Λογισμικό
Διαδικτυοπαίδειαusers.sch.gr/diadiktuopediaΔιαδικτυοπαίδεια ----- Παιδεία, Πληροφορία, Λογισμικό
Ευθύμης Τζήμοςefthimistzimos.sites.sch.grΔημιουργήματα μαθητριών/ών μου και προσωπικό εκπαιδευτικό υλικό.
ΒΑΣΙΛΗΣ ΓΙΑΜΠΟΥΛΑΚΗΣ-BLOGblogs.sch.gr/giamboul/18ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΤΟ BLOG ΑΥΤΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΓΙΑ ΤΟ Β΄ΕΠΙΠΕΔΟ 2024