Το Β2 τμήμα του 12ου ΔΣ ΛΑΜΙΑΣ συμμετέχει φέτος (σχολικό έτος 2023-2024) στο eTwinning πρόγραμμα με το έργο :
” From Seed to Crop ” με υπεύθυνη εκπαιδευτικό τη δασκάλα του τμήματος Βασιλική Μαυράδα.
Στόχος του έργου είναι να μπορέσουν οι μαθητές να γνωρίσουν μερικά αγροτικά προϊόντα που καλλιεργούνται στην περιοχή όπου ζουν, να παρακολουθήσουν την ανάπτυξη του φυτού από σπόρους σε ένα επίπεδο που μπορεί να παράγει καλλιέργειες, να φροντίζουν και να ευθύνονται για το και να βρουν λύσεις στα προβλήματα που αντιμετωπίζονται στη διαδικασία.