Παρουσίαση του βιβλίου: ΘΕΜΑΤΑ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΦΥΣΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

Την Τετάρτη 14 Μαΐου στις 7:00 στο ΕΚΦΕ Πατρών θα γίνει η παρουσίαση του βιβλίου: ΘΕΜΑΤΑ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΦΥΣΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ των Γ. Ζησιμόπουλου. Κ. Καφετζόπουλου. Ε. Μουτζούρη – Μανούσου. Ν. Παπασταματίου.

Το βιβλίο ΘΕΜΑΤΑ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΦΥΣΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ έχει γραφεί από εκπαιδευτικούς με πολυετή διδακτική πείρα και έχει σκοπό να συνδράμει τον εκπαιδευτικό της έδρας στο αντικείμενο διδακτική των Φυσικών Επιστημών τόσο στη Δευτεροβάθμια όσο και στην Πρωτοβάθμια εκπαίδευση . καθώς και στον εποικοδομητικό προβληματισμό και στην έγκαιρη ενημέρωσή του προκειμένου να αντιμετωπίσει στην πράξη τα προβλήματα της καθημερινής σχολικής ζωής.

Για το βιβλίο θα μιλήσουν οι: Νίκος Τσούλιας. Βιολόγος. πρόεδρος ΟΛΜΕ. Γρηγόρης Καραγιάννης. Δρ. Φυσικός. Σχολικός Σύμβουλος ΠΕ4 μέλη της συγγραφικής ομάδας.
Τη βιβλιοπαρουσίαση διοργανώνουν: Η Δ/νση Δευτ/μιας Εκπ/σης . ο Σχολικός Σύμβουλος ΠΕ4 . τα ΕΚΦΕ Αιγίου και Πατρών. η Α΄ και η Β΄ ΕΛΜΕ Αχαΐας