Συνέντευξη τύπου του υπουργού Παιδείας για το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

Συνέντευξη τύπου με αφορμή την ολοκλήρωση της διασύνδεσης των σχολικών μονάδων της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης. έδωσε τη Δευτέρα 28 Ιανουαρίου 2002 ο υπουργός Παιδείας. κ. Π. Ευθυμίου. ο οποίος παρουσίασε την ακολουθούμενη απο το ΥπΕΠΘ παρέμβαση στα θέματα της εισαγωγής των τεχνολογιών της πληροφορικής και της επικοινωνίας στο ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα και τα μέχρι τώρα αποτελέσματα.

Στη συνέντευξη συμμετείχε και ο Γενικός Γραμματέας του ΥπΕΠΘ. κ. Αθ. Τσουροπλής. ο οποίος παρουσίασε αναλυτικά το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο και τις δυνατότητες που παρέχει στην εκπαιδευτική κοινότητα της πρωτοβάθμιας και της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης.

Κατά τη διάρκεια της συνέντευξης πραγματοποιήθηκαν τηλεδιασκέψεις με τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Κοζάνης. το 1ο ΤΕΕ Σύρου. το Γυμνάσιο Καρλοβασίου Σάμου. το 8ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου Κρήτης και με το Τμήμα Πληροφορικής του Εθνικού και Καποδιαστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών.

Δημοσιεύματα του τύπου:

Δημοσιεύματα του ηλεκτρονικού τύπου:

Υλικό: