Εκδήλωση για τα εγκαίνια τραμπολίνου – Ομιλία Δ. Παπανικολάου “Αυτισμός”

Με αφορμή τη δωρεά τραμπολίνου στο σχολείο από την εταιρεία ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ Hellas, την Παρασκευή 23/02/24 επισκέφτηκε το σχολείο και μίλησε σε προγραμματισμένη εκδήλωση με θέμα “Αυτισμός” ο διεθνούς φήμης μπασκετμπολίστας Δημήτρης Παπανικολάου.

Καλεσμένοι στην εκδήλωση ήταν γονείς, καθώς επίσης μαθητές και εκπαιδευτικοί από το 2ο Γυμνάσιο Βριλήσσιων, οι οποίοι στο τέλος έπαιξαν με τους μαθητές του σχολείου μας και τους χάρισαν δώρα.

Ο κύριος Παπανικολάου με την ομιλία του καθήλωσε γονείς, εκπαιδευτικούς και μαθητές δίνοντας μια πραγματική και ανθρώπινη διάσταση στο θέμα “Αυτισμός”.

Μετά το τέλος της ομιλίας και με τον ενθουσιασμό που μετέδωσε σε όλους ο κ. Παπανικολάου προέκυψε το σύνθημα μας “ΟΙ ΑΔΥΝΑΜΟΙ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ, ΟΙ ΔΥΝΑΤΟΙ… ΒΟΗΘΟΥΝ”.