9 Μαΐου. Καταληκτική ημερομηνία για συμμετοχή στο eSchola 2003

Το Ευρωπαϊκό Σχολικό Δίκτυο συνεχίζει το eSchola για τρίτη χρονιά. Η ειδική περίοδος υποβολής συμμετοχών είναι απο τώρα εως και τις 9 Μαίου 2003.

Το eSchola δίνει μια ευκαιρία σε σχολεία και καθηγητές απο όλη την Ευρώπη να προβάλουν την δουλεία τους χρησιμοποιόντας το ICT αλλά και να μάθουν απο άλλους. Αυτή την χρονία το eSchola προσφερει και την δυνατότητα στα σχολεία να βρούν ένα άλλο Ευρωπαικό σχολείο και να συνεργαστούν σε κάποια θέματα που μπορούν να επιλέξουν.

Ακολουθώντας την επιτυχία των δύο προηγούμενων χρόνων. το eSchola θα υιοθετήσει και φέτος τα βραβεία για την εκπαιδευτική διαδικασία μέσω δικτύου (eLearning Awards). όπου καθηγητές και σχολεία έχουν την δυνατότητα να κερδίσουν κάποια βραβεία για την δουλεία τους. Ενα σύνολο μέχρι και 20.000€ μπορεί να κερδιθεί.

Η λήξη της προθεσμίας υποβολής συμμετοχών είναι στις 9 Μαΐου 2003. Την προηγούμενη χρονία υπήρχαν συνολικά 760 συμμετοχές απο τις οποίες οι 15 ήταν Ελληνικές.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφτείτε το http://eschola.eun.org