15/θήμερο Γνωριμίας με το Μουσείο Επιστημών και Τεχνολογίας

Το Μουσείο Επιστημών και Τεχνολογίας του Πανεπιστημίου Πατρών σε συνεργασία μετο Τμήμα Πολιτιστικών Θεμάτων και Καλλιτεχνικών Αγώνων της Δ/νσης Α/θμιας Εκπαίδευσης Ν. Αχαΐας και το Ινστιτούτο Γκαίτε?Κέντρο Γκαίτε Πάτρας διοργανώνουν

«15/θήμερο Γνωριμίας με το Μουσείο Επιστημών και Τεχνολογίας, Προβολής Γερμανικού Παιδικού Κινηματογράφου και Γνωριμίας με τη Zωή και το ?Eργο της LOTTEReiniger» στο Μουσείο Επιστημών και Τεχνολογίας του Πανεπιστημίου Πατρών, για τα σχολεία της Α/βάθμιας Εκπαίδευσης του Ν. Αχαΐας, από τη Δευτέρα 17/1/2011 έως την Παρασκευή 28/1/2011.

Οι προβολές των ταινιών θα πραγματοποιούνται στο αμφιθέατρο του Μ.Ε.Τ. και θα ξεκινούν στις 10.00πμ. Οι σχολικές ομάδες θα μπορούν να επιλέξουν εάν θα συμμετάσχουν σε σύντομη ξενάγηση στο Μουσείο και την Περιοδική έκθεση πριν ή μετά την προβολή. Όσα σχολείαεπιλέξουν να συμμετάσχουν πριν, θα πρέπει να προσέρχονται στο Μουσείο στις 9.00, ενώ όσα επιλέξουν να συμμετάσχουν μετά, θα πρέπει να προσέρχονται στις 9.45.