1ο Βραβείο στο 2ο Νηπιαγωγείο Λουτρακίου στον 6ο Σχολικό Διαγωνισμό “Πάμε Ανακύκλωση”

To 2o Νηπιαγωγείο Λουτρακίου συμμετείχε στον 6ο Σχολικό Μαραθώνιο "Πάμε Ανακύκλωση του Δήμου Λουτρακίου -Περαχώρας -Αγ. Θεοδώρων που είχε ως στόχο οι μικροί μαθητές, «πρωταγωνιστές» της προσπάθειας αυτής, να διδαχθούν στην πράξη την αξία της σωστής ανακύκλωσης , ώστε να «ταξιδέψει» το μήνυμα για ορθή διαλογή στην πηγή στους γονείς—πολίτες του Δήμου μας. Η δράση υλοποιείται υπό την αιγίδα της Πρωτοβάθμιας και της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κορινθίας.
Το νηπιαγωγείο μας αναδείχτηκε 1ος νικητής ανάμεσα σε όλες τις σχολικές μονάδες του Δήμου μας και βραβεύτηκε στην τελετή βράβευσης στο Παραλιακό Πάρκο Λουτρακίου που έγινε το Σάββατο 18 Μαιου 2024