Ενδοσχολική επιμόρφωση η τεχνητή νοημοσύνη στην εκπαίδευση – 2ο ΓΕΛ Ξάνθης

Η Διεύθυνση και οι εκπαιδευτικοί του 2ου Γενικού Λυκείου Ξάνθης ευχαριστούν θερμά τον κ. Μιχαήλ Παρασκευά, Καθηγητή του Παν. Πελοποννήσου, Αντιπρόεδρο του Ι.Τ.Υ.Ε. «Διόφαντος», Επικεφαλή του Εθνικού Οργανισμού Υποστήριξης eTwinning, για την τιμή που μας έκανε να συμμετάσχει ως ομιλητής στην ενδοσχολική επιμόρφωση του σχολείου μας την Πέμπτη 16 Μάϊου 2024, από τις 12.00 - 15.00.

H επιμόρφωση περιλάμβανε: (μέρος Α’) την παρουσίαση αλγορίθμων Τεχνητής Νοημοσύνης  και (μέρος Β’) την πρακτική εξάσκηση σε εργαλεία Τεχνητής Νοημοσύνης για την Εκπαίδευση».

Τον ευχαριστούμε, τέλος, για ακόμη μία φορά, γιατί πέρα από την εξαιρετική εισήγηση του, μοιράστηκε απλόχερα μαζί μας ένα πλούσιο πολυμεσικό υλικό και υλικό που δημιουργήθηκε με λογισμικά Τεχνητής Νοημοσύνης.