Το Π.Σ.Δ στο 2ο πανελλήνιο συνέδριο για το Ελεύθερο Λογισμικό / Λογισμικό Ανοικτού Κώδικα (ΕΛ/ΛΑΚ) στην Εκπαίδευση!

Το Π.Σ.Δ συμμετέχει στο 2ο πανελλήνιο συνέδριο για το Ελεύθερο Λογισμικό / Λογισμικό Ανοικτού Κώδικα (ΕΛ/ΛΑΚ) στην Εκπαίδευση  που διοργανώνεται 8 Μαϊου και έως 10 Μαϊου στο Πολυτεχνείο Κρήτης, Χανιά από το Γραφείο Σχολικών Συμβούλων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, και τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Νομού Χανίων σε συνεργασία με το Πολυτεχνείο Κρήτης, τη Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Νομού Χανίων και την Εταιρεία Ελεύθερου Λογισμικού / Λογισμικού Ανοικτού Κώδικα (ΕΕΛ/ΛΑΚ). Σκοπός του συνεδρίου είναι η προώθηση κι ανάπτυξη του ΕΛ/ΛΑΚ στην εκπαίδευση και στην ελληνική επιστημονική κοινότητα ώστε να αξιοποιηθεί κριτικά και δημιουργικά σε όλες τις βαθμίδες της εκπαίδευσης. Δείτε στο πρόγραμμα πολλά και ενδιαφέροντα εργαστήρια για δωρεάν εκπαιδευτικά εργαλεία και υπηρεσίες που παρέχει το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο. Σας περιμένουμε!