Ευρωπαϊκή ημέρα ασφάλειας στο διαδίκτυο

Με επιτυχία διεξήχθη η ημερίδα που πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο του εορτασμού της Ευρωπαϊκής Ημέρας Ασφάλειας στο διαδίκτυο που φιλοξένησαν το Α΄ Δημοτικό Διαμέρισμα Θεσσαλονίκης και η Ε.ΚΑΤ.Ο. Ελληνική Καταναλωτική Οργάνωση. την Τετάρτη 4 Φεβρουαρίου 2004

Με επιτυχία διεξήχθη η ημερίδα που πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο του εορτασμού της Ευρωπαϊκής Ημέρας Ασφάλειας στο διαδίκτυο που φιλοξένησαν το Α΄ Δημοτικό Διαμέρισμα  Θεσσαλονίκης και η Ε.ΚΑΤ.Ο. Ελληνική Καταναλωτική Οργάνωση. την Τετάρτη 4 Φεβρουαρίου 2004.

Την ημερίδα τίμησαν με την παρουσία τους  εκπρόσωποι των Νομαρχιακών. Δημοτικών Αρχών της πόλης και του Νομού. εκπρόσωπος της Κοινωνίας της Πληροφορίας. Πανεπιστημιακοί. υποψήφιοι βουλευτές. εκπρόσωποι των Μ.Μ.Ε.. ο εκπρόσωπος της Ευρωπαϊκής δράσης HOTLINE. εκπαιδευτικοί και μαθητές σχολείων. οι οποίοι παρουσίασαν τις εργασίες τους με θέμα το διαδίκτυο και τους κινδύνους που κρύβει.

Κατά την έναρξη η πρόεδρος της Ε.ΚΑΤ.Ο. Δρ. Τάνυα Κυριακίδη  επισήμανε τη σημασία της ευαισθητοποίησης και συμβολής όλων των φορέων αλλά και των γονέων και των παιδιών. για την ασφαλή πλοήγηση και πληροφόρηση μέσα στους διαδικτυακούς τόπους και ευχαρίστησε την Ελληνική Αστυνομία. το Κ.Ε.Κ. Πυθαγόρας. τη Motor Press – Chip. τα Τ.Ε.Ε. Επανωμής και 2ο Σταυρούπολης. το 21ο Λύκειο Θεσσαλονίκης και το Κ.Π.Ν. Πυλαίας για τη συμμετοχή και την ευαισθητοποίησή  τους.