Tο πρόγραμμα ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΚΕΡΚΙΔΑ υλοποιείται από το 1ο ΤΕΕ Παραμυθιάς σε συνεργασία με το Γυμνάσιο Νεράιδας και λειτουργεί στα πλαίσια του προγράμματος Ολυμπιακής Παιδείας με την έγκριση του Υπουργείου Παιδείας και τη συνδρομή του Γραφείου Φυσικής Αγωγής Θεσπρωτίας.

Tο πρόγραμμα ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ  ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΚΕΡΚΙΔΑ υλοποιείται από το 1ο ΤΕΕ Παραμυθιάς σε συνεργασία με το Γυμνάσιο Νεράιδας και λειτουργεί στα πλαίσια του προγράμματος Ολυμπιακής Παιδείας με την έγκριση του Υπουργείου Παιδείας και τη συνδρομή του Γραφείου Φυσικής Αγωγής Θεσπρωτίας.

Στόχος του προγράμματος είναι η ευαισθητοποίηση. ο προβληματισμός. η καλλιέργεια των Ολυμπιακών Αξιών και η κινητοποίηση των μαθητών σε κοινωνικά θέματα όπως η βία στον αθλητισμό. Το πρόγραμμα φιλιδοξεί να συνβάλει μακροπρόθεσμα στην εξάλειψη της βίας. δημιουργώντας πρότυπα έντιμης συμπεριφοράς και στάσεων των φιλάθλων ξεκινώντας από τους μαθητές μας.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφτείτε το δικτυακό τόπο www.filathloi.gr