ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΟΥ ΚΡΑΤΙΚΟΥ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ ΓΛΩΣΣΟΜΑΘΕΙΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΖΑΝΗ

Το Σάββατο 5 Μαρτίου. στην Κοζάνη (στην Αίθουσα Συνεδριάσεων Νομαρχιακού Συμβουλίου). θα πραγματοποιηθεί ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας σε συνεργασία με το Τμήμα Επιστημονικής και Παιδαγωγικής Καθοδήγησης Δ/θμιας Εκπ/σης της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας και τη Σχολική Σύμβουλο Γαλλικής γλώσσας Θεσσαλίας. Πιερίας. Κοζάνης. Γρεβενών και Καστοριάς. κ. Φανή Γκούγκου - Σδούγκα. Εισηγητές της Ημερίδας θα είναι : -ο κ Ευάγγ. Γιαλεσάκης. Διευθυντής Δ/νσης Πιστοποίησης της Γνώσης Ξένων γλωσσών του ΥΠΕΠΘ. -ο κ.Αντώνης Τσοπάνογλου. Καθηγητής Α.Π.Θ./ Αντιπρόεδρος της Κεντρικής Εξεταστικής Επιτροπής. -η κ. Βάσω Τοκατλίδου. Ομότιμη Καθηγήτρια Α.Π.Θ./Μέλος της Κ.Ε.Ε. Αυτήν την ανοικτή ενημερωτική εκδήλωση έχουν προσκληθεί Υπηρεσιακά να παρακολουθήσουν οι καθηγητές Γαλλικής και γενικά οι εκπαιδευτικοί Ξένων Γλωσσών των Δημόσιων και Ιδιωτικών Σχολείων Δ/θμιας και Π/θμιας Εκπ/σης και των Φροντιστηρίων. των νομών Κοζάνης. Γρεβενών. Καστοριάς και Φλώρινας. Στο τέλος της εκδήλωσης θα υπάρξει ενημέρωση αποκλειστικά των καθηγητών Γαλλικής για τρέχοντα θέματα.

Το Σάββατο 5 Μαρτίου. στην Κοζάνη (στην Αίθουσα Συνεδριάσεων Νομαρχιακού Συμβουλίου). θα πραγματοποιηθεί ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας σε συνεργασία με  το Τμήμα Επιστημονικής και Παιδαγωγικής Καθοδήγησης Δ/θμιας Εκπ/σης της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας και τη Σχολική Σύμβουλο Γαλλικής γλώσσας Θεσσαλίας. Πιερίας. Κοζάνης. Γρεβενών και Καστοριάς. κ. Φανή Γκούγκου - Σδούγκα.
Εισηγητές της Ημερίδας θα είναι  :

-η κ. Βάσω Τοκατλίδου. Ομότιμη Καθηγήτρια Α.Π.Θ./Μέλος της Κ.Ε.Ε.

Αυτήν την ανοικτή ενημερωτική εκδήλωση έχουν προσκληθεί Υπηρεσιακά να παρακολουθήσουν οι καθηγητές Γαλλικής  και γενικά οι εκπαιδευτικοί Ξένων Γλωσσών των Δημόσιων και Ιδιωτικών Σχολείων Δ/θμιας και Π/θμιας Εκπ/σης και των Φροντιστηρίων. των νομών Κοζάνης. Γρεβενών. Καστοριάς και Φλώρινας.