ETWINNING: 6 Aπριλίου 2005 – Εκδήλωση στο Ηράκλειο

Η Ελληνική Υπηρεσία Υποστήριξης της δράσης 'eTwinning - Συνεργασίες σχολείων στην Ευρώπη' σας προσκαλεί στη 4η ενημερωτική εκδήλωση που διοργανώνει την Τετάρτη. 6 Απριλίου2005 και ώρα 18:00 μ.μ. στην αίθουσα Ανδρόγεω του Δήμου Ηρακλείου.

Η Ελληνική Υπηρεσία Υποστήριξης της δράσης 'eTwinning - Συνεργασίες σχολείων στην Ευρώπη' σας προσκαλεί στη 4η ενημερωτική εκδήλωση που διοργανώνει την Τετάρτη. 6 Απριλίου2005 και ώρα 18:00 μ.μ.  στην αίθουσα  Ανδρόγεω του Δήμου Ηρακλείου.

Θα ακολουθήσει workshop σε υπολογιστές του χώρου.

• Πρόσκληση για την εκδήλωση 6 Απριλίου 2005
  • Πρόγραμμα εκδήλωσης 6 Απριλίου 2005

Η εκδήλωση θα μεταδοθεί ζωντανά την Τετάρτη 6 Απριλίου. 18:00 μμ από το Πανελλήνιο Σχολικό Δικτύο στην διεύθυνση https://www.sch.gr/rts.

H ευρωπαϊκή δράση eTwinning έχει ως στόχο την διασύνδεση των σχολείων της Ευρώπης και αποτελεί από τον Σεπτέμβριο του 2004 μία από τις πολλές δράσεις του προγράμματος eLearning της Ευρωπαϊκής Επιτροπής. Μέσω του eTwinning. σχολεία των κρατών της Ευρωπαϊκής Ένωσης αλλά και της Νορβηγίας και της Ισλανδίας. θα υποστηριχτούν στην 'αδερφοποίηση' σχολείων μέσω του Internet.

Πληροφορίες για την δράση eTwinning μπορείτε να βρείτε στις: