O Σύλλογος Φιλολόγων Πρέβεζας και το Γραφείο Σχολικών Συμβούλων διοργανώνουν την Τετάρτη 20 Απριλίου ημερίδα με εισηγήτρια την κ. Γιακουμάτου Τερέζα. Προισταμένη του Γραφείου Δικτυακής Εκπαιδευτικής Πύλης με θέμα: 'Αξιοποίηση των Τεχνολογιών της Πληροφορίας και της Επικοινωνίας στα φιλολογικά μαθήματα'.

Πρόγραμμα του σεμιναρίου

Διαδίκτυο και πολυμέσα. Κομίζουν γλαύκας;

Παιδαγωγική αξιοποίηση των ΤΠΕ για το μάθημα της Νεοελληνικής Γλώσσας – παρουσίαση διδακτικών προτάσεων

ΣΥΖΗΤΗΣΗ

ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

Β΄μέρος