29-30/03/06 Αθήνα (Γ Αθήνας) : Ημερίδα για την εκπαιδευτική αξιοποίηση των υπηρεσιών του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου

Το Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα Αθηνών (ΤΕΙΑ) και η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Γ’ Αθήνας διοργανώνουν ημερίδα με θέμα: «Ευαισθητοποίηση. πληροφόρηση και ενημέρωση των εκπαιδευτικών της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Γ’ Αθήνας για την εκπαιδευτική αξιοποίηση των υπηρεσιών του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου». Για την καλύτερη εξυπηρέτησή σας η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί δύο ημέρες. στις 29/3 και στις 30/3. στο Αμφιθέατρο του ΤΕΙ Αθήνας.
Στη διάρκεια της ημερίδας θα αναπτυχθούν τα παρακάτω θέματα:
• «Καλή χρήση και εκπαιδευτική αξιοποίηση των υπηρεσιών ενημέρωσης. επικοινωνίας δημιουργίας και προβολής εκπαιδευτικού περιεχομένου του σχολικού δικτύου από τη σχολική κοινότητα».
• «Καλή χρήση και εκπαιδευτική αξιοποίηση των υπηρεσιών τηλεκπαίδευσης και τηλεσυνεργασίας του σχολικού δικτύου από τη σχολική κοινότητα».
• «Ασφαλής πρόσβαση των μαθητών στο Διαδίκτυο - Οδηγίες. συμβουλές. ευαισθητοποίηση. προβολή καλών πρακτικών ασφαλούς χρήσης του Διαδικτύου από τους μαθητές»
Την ημερίδα θα παρακολουθήσουν εκπαιδευτικοί της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης όλων των ειδικοτήτων.
Στους συμμετέχοντες θα δοθεί βεβαίωση παρακολούθησης.

Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε στο επισυναπτόμενο.