Η Εκμάθηση της Αγγλικής Γλώσσας στο Δημόσιο Σχολείο: Ουτοπία ή Πραγματικότητα;

Ημερίδα με θέμα «Η Εκμάθηση της Αγγλικής Γλώσσας στο Δημόσιο Σχολείο: Ουτοπία ή Πραγματικότητα;

Η Πανελλήνια Ένωση Καθηγητών Αγγλικής Δημόσιας Εκπαίδευσης (ΠΕΚΑΔΕ) διοργανώνει ημερίδα με θέμα «Η Εκμάθηση της Αγγλικής Γλώσσας στο Δημόσιο Σχολείο: Ουτοπία ή Πραγματικότητα;» στη Στοά του Βιβλίου (Σταδίου και Πεσματζόγλου 5) την Παρασκευή 11-5-07. Κατά τη διάρκεια της ημερίδας θα πραγματοποιηθούν εκλογές για την ανάδειξη του νέου Δ.Σ της Ένωσης. Οι Εκπαιδευτικοί Αγγλικής Δημόσιας Α'θμιας και Β΄θμιας Εκπαίδευσης δικαιούνται άδειας για την παρακολούθηση της ημερίδας. Στα συνημμένα έγγραφα μπορείτε να βρείτε περισσότερες πληροφορίες για το περιεχόμενο. τον τόπο και το χρόνο διεξαγωγής της ημερίδας καθώς και το πρόγραμμα.