Το Χαμόγελο του Παιδιού» συμμετέχει στην 73η Διεθνή Έκθεση Θεσσαλονίκης

Για 5η συνεχή χρονιά ο Εθελοντικός Οργανισμός για τα Παιδιά «Το Χαμόγελο του Παιδιού» συμμετέχει στην 73η Διεθνή Έκθεση Θεσσαλονίκης που θα ανοίξει τις πύλες της στις 6/9/08. Φέτος θα μας βρείτε στην οδό Ευαισθησίας (Τομέας Β5). Εκεί θα σας περιμένουμε στο μικρό μας σπίτι. όπου θα λειτουργεί και παιδότοπος για όλους τους μικρούς μας φίλους. Το σπιτάκι μας με τα χαρούμενα τραγούδια έχει πλέον γίνει σημείο αναφοράς στο χώρο της Δ.Ε.Θ.

Φέτος η παρουσία μας είναι ακόμα πιο σημαντική αφού θα μας δοθεί η ευκαιρία να ενημερώσουμε όλους τους επισκέπτες για το νέο σπίτι μας στο Φοίνικα της Θεσσαλονίκης. για τις νέες κινητές ιατρικές μονάδες για την διακομιδή παιδιών και νεογνών που εξυπηρετούν όλη την Βόρεια Ελλάδα καθώς και γενικότερα για την πανελλαδική καθημερινή παρουσία και δράση του οργανισμού μας.

Παράλληλα στην ΔΕΘ θα διατίθενται και τα σχολικά είδη του Οργανισμού «Το Χαμόγελο του Παιδιού» για την νέα σχολική χρονιά. Δεκάδες εθελοντές μας και φέτος επιστράτευσαν την δημιουργικότητα τους και θα βρίσκονται εκεί για να μας βοηθήσουν να διασκεδάσουν και να ενημερώσουν τους μικρούς και μεγάλους επισκέπτες μας. Η στήριξη όλων σας σε αυτή τη νέα μεγάλη προσπάθεια μας θα αποτελέσει για μας σημαντική κινητήρια δύναμη. Σας περιμένουμε όλους!

«ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ»

Εγνατίας 82. Θεσσαλονίκη Τηλέφωνο : 2310 250160 Fax : 2310 270306 E-mail : thessaloniki@hamogelo.gr

Στουρνάρη 16. Αθήνα 106 83 Τηλ. 210 330 6140 Fax. 210 38 43 038. e-mail: info@hamogelo.gr  . www.hamogelo.gr

Εθνική Τηλεφωνική Γραμμή για τα Παιδιά SOS 10-56 e-mail: sos1056@hamogelo.gr