Έρευνα του Ευρωπαϊκού Σχολικού Δικτύου

Το Ε.Σ.Δ. (Ευρωπαϊκό Σχολικό Δίκτυο - European Schoolnet) προκειμένου να μελετήσει την αξιοποίηση των ΤΠΕ στην εκπαιδευτική διαδικασία διενεργεί έρευνα με τη χρήση ερωτηματολογίου. το οποίο συμπληρώνεται και υποβάλλεται «ηλεκτρονικά».

Το ερωτηματολόγιο. στην ελληνική έκδοσή του. διατίθεται στη διεύθυνση http://steps-project.wikispaces.com/Information+for+Schools. Παρακαλούμε. να επισκεφθείτε την ως άνω διεύθυνση και όσοι ή όσες από εσάς αξιοποιείτε τον υπολογιστή στην εκπαιδευτική διαδικασία και εφόσον το επιθυμείτε να συμπληρώσετε και να υποβάλετε το ερωτηματολόγιο μέχρι τις 15 Φεβρουαρίου 2009.

Με την ευκαιρία σας ενημερώνουμε ότι το Ε.Σ.Δ. υλοποιεί. για λογαριασμό της Ευρωπαϊκής Επιτροπής. διάφορα προγράμματα μεταξύ των οποίων και το: «ΑΝΟΙΞΗ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ 2009».

Σχετικές πληροφορίες παρέχονται στην ιστοσελίδα του Ε.Σ.Δ. στην οποία μπορείτε να οδηγηθείτε ακολουθώντας τους συνδέσμους που διατίθενται στη αρχική σελίδα του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου: www.pi-schools.gr  ή www.hellenicpi.eu.