Ημερίδες επιμόρφωσης για τον μήνα Νοέμβριο 2009 «eTwinning Ηλεκτρονική Αδελφοποίηση» σε όλη την Ελλάδα!

Κατά τα τέσσερα προηγούμενα σχολικά έτη. από την Ελληνική Υπηρεσία Υποστήριξης eTwinning και τους πρεσβευτές της δράσης eTwinning διοργανώθηκαν επιτυχώς περισσότερα από 230 eTwinning workshops σε όλη την Ελλάδα. με στόχο την αρτιότερη ενημέρωση των εκπαιδευτικών σχετικά με τη δράση και τα οφέλη της στην εκπαιδευτική διαδικασία.

Η ΕΥΥ eTwinning. συνεχίζοντας τα workshops που έχει προδιαγράψει σε όλη την Ελλάδα για το σχολικό έτος 2009-2010. προγραμματίζει για τους μήνες Νοέμβριο και Δεκέμβριο 2009 πλήθος ενημερωτικών ημερίδων eTwinning για αρχάριους και προχωρημένους. Οι ημερίδες διοργανώνονται από το σώμα των πρεσβευτών eTwinning και οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί μπορούν να υποβάλλουν συμμετοχή στην ημερίδα της αρεσκείας τους ηλεκτρονικά στη διεύθυνση: http://etwinning.sch.gr/events.php. επιλέγοντας την αντίστοιχη ελληνική περιφέρεια και το workshop της προτίμησής τους.