Εκδήλωση του Ράλλειου Γυμνασίου Θηλέων Πειραιά

Η Υπουργός Περιβάλλοντος. Χωροταξίας και Δημοσίων Έργων κυρία Βάσω Παπανδρέου τίμησε με την παρουσία και με ομιλία της την εκδήλωση που διοργάνωσε η Ράλλειος Σχολή στον Πειραιά την Κυριακή 13 Απριλίου στις 11 το πρωί. στο Δημοτικό Θέατρο.

Η εκδήλωση ήταν απόλυτα πετυχημένη και περιελάμβανε εκτός από τις κύριες ομιλίες (Β. Παπανδρέου. Π. Φασούλας). ποιήματα. παρουσίαση της αθλητικής συνάντησης στην Αρχαία Ολυμπία. ανάγνωση της Ολυμπιακής Διακήρυξης των Κρεστένων και θεατρικό δρώμενο με θέμα τους Ολυμπιακούς Αγώνες.

Συνέχεια της εκδήλωσης αποτελεί η Έκθεση Γελοιογραφίας. Φωτογραφίας. Αφίσας με θέμα την Πολυπολιτισμικότητα. τη Συνεργασία. την Αλληλοκατανόηση των λαών. και την Ειρήνη στα πλαίσια των προγραμμάτων Ολυμπιακής Παιδείας που πραγματοποιεί η Ράλλειος Σχολή.
Η έκθεση θα ανοίξει τη Δευτέρα 14 Απριλίου στον 2ο όροφο του πύργου του Πειραιά (Ακτή Ποσειδώνος 2-4) και θα διαρκέσει μέχρι την Παρασκευή 17 Απριλίου. Η είσοδος για το κοινό είναι ελεύθερη

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο δελτίο τύπου