Αποχαιρετισμός του Περιφερειακού Διευθυντή Εκπαίδευσης Αττικής κ. Γεωργίου Κόσυβα

IMG 3075 2Αγαπητές και αγαπητοί συνάδελφοι και συνεργάτες, αγαπητοί εκπαιδευτικοί, γονείς, μαθητές και μαθήτριες,

Μετά από τέσσερα χρόνια στη θέση του Περιφερειακού́ Διευθυντή́ Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αττικής, ένας δημιουργικός κύκλος της επαγγελματικής μου ζωής ολοκληρώνεται με την ανάληψη των νέων καθηκόντων μου ως Σύμβουλος Εκπαίδευσης Μαθηματικών Β΄ Αθήνας. Σήμερα, με αίσθημα ευθύνης, επιθυμώ να επικοινωνήσω δημόσια μαζί σας, με σκοπό να σας αποχαιρετίσω και να σας ευχαριστήσω.

Ως Περιφερειακός Διευθυντής, κατέβαλα κάθε δυνατή προσπάθεια να ανταποκριθώ στις υπηρεσιακές και παιδαγωγικές απαιτήσεις του πολυσύνθετου έργου μου με ισονομία, διαφάνεια, αξιοκρατία. Στην προσπάθεια αυτή είχα την αμέριστη στήριξη και αρωγή όλων σας. Επί τέσσερα χρόνια, με γνώμονα την κοινή λογική, τη μετριοπάθεια και τον νηφάλιο διάλογο, οικοδομήσαμε μια γόνιμη συνεργασία για το καλό των μαθητών μας. Με δημοκρατικό πνεύμα επιδιώχθηκε η απαγκίστρωση της υπηρεσίας από τις πελατειακές νοοτροπίες και η εδραίωση αμερόληπτης εκπαιδευτικής διοίκησης. Όσα καταφέραμε, ως Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Αττικής, ήταν συλλογικό επίτευγμα πολλαπλών συντελεστών.

Διαβάστε εδώ την συνέχεια : Αποχαιρετιστήρια_ΚΟΣΥΒΑ_14 ΤΕΛΙΚΟ