Διήμερο Σεμινάριο Συμβουλευτικής «Διερευνώντας τη βία στo σχολείο».

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πέλλας, στο πλαίσιο λειτουργίας του Συμβουλευτικού Σταθμού Νέων (Σ.Σ.Ν.), διοργανώνει διήμερο σεμινάριο συνολικής διάρκειας δέκα (10) ωρών στην Έδεσσα, στην Αριδαία και στα Γιαννιτσά, για εκπαιδευτικούς όλων των ειδικοτήτων, με θέμα «Διερευνώντας τη βία στo σχολείο».

Το διήμερο σεμινάριο θα είναι βιωματικού χαρακτήρα με κύριες εκπαιδευτικές τεχνικές τη «μελέτη περίπτωσης» και την «εργασία σε μικρές ομάδες» και με εισηγητές τον Αθανάσιο. Μπαζούκη, υπεύθυνο του Σ.Σ.Ν., και τον Κωνσταντίνο Κιουρτσή, εθελοντή συνεργάτη του Σ.Σ.Ν., πρώην υπεύθυνο Αγωγής Υγείας. Οι δύο ομαδικές συναντήσεις του κάθε διήμερου σεμιναρίου θα πραγματοποιηθούν κατά το χρονικό διάστημα Μαϊου-Ιουνίου 2013, σε δύο συνεχόμενες ημέρες της εβδομάδας (Τρίτη και Τετάρτη) και σε απογευματινές ώρες (15:30-20:30). Οι ημερομηνίες θα καθοριστούν ανάλογα με τον αριθμό των συμμετοχών. Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να συμπληρώσουν τη συνημμένη δήλωση συμμετοχής και να την αποστείλουν μέχρι την Τετάρτη 17/04/2013 ώρα 14:30 στη Δ/νση Δ/θμιας Εκπ/σης Πέλλας, Εγνατία 91, 582 00 Έδεσσα (υπόψη. Αθ. Μπαζούκη), είτε με το τυπικό ταχυδρομείο, είτε με fax (αριθμός 2381026414), είτε με το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο (thanbaz@gmail.com).