Τετάρτη 28-02-24 Παραμονή της Ημέρας των Σπάνιων Παθήσεων

Την Τετάρτη 28 Φεβρουαρίου, παραμονή της Παγκόσμιας Ημέρας Σπανίων Παθήσεων, το κουδούνι στο 4ο Δημοτικό σχολείο Πεύκης χτύπησε και για τα μέλη του Συλλόγου «95» των Σπάνιων παθήσεων ».
Η σχολική κοινότητα διάβασε στην τάξη τις ιστορίες του EURORDIS, ετοίμασε βίντεο για την ημέρα, έφτιαξε πλεκτές δημιουργίες στα Σπάνια χρώματα με τις οποίες έντυσαν τα δέντρα και τα παγκάκια του σχολείου τους και έμαθαν ένα μελωδικό, συγκινητικό τραγούδι για την αποδοχή της διαφορετικότητας στη νοηματική!
Ευχαριστούμε θερμά τη Σχολική Σύμβουλο κα Ειρήνη Τζοβλά & τα μέλη του Δ.Σ.του Συλλόγου 95που μας τίμησαν με την παρουσία τους και μοιράστηκαν μαζί μας τις σπάνιες και πολύτιμες εμπειρίες τους!!
Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές του σχολείου μας που για μια ακόμη φορά μας έκαναν περήφανους με τις όμορφες δημιουργίες τους!!