Θεατρικοί Μαθητικοί Αγώνες “Ακτίς Ονείρου 2024”- Πρότυπα Εκπαιδευτήρια Θεσσαλονίκης

Ακτίς Ονείρου

Για 22η χρονιά τα Πρότυπα   Εκπαιδευτήρια Θεσσαλονίκης  διοργανώνουν τους Θεατρικούς  Μαθητικούς Αγώνες «ακτίς ονείρου 2024» με τη συμμετοχή δημόσιων και ιδιωτικών σχολείων πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης καθώς και θεατρικών παιδικών ομάδων από ολόκληρη την Ελλάδα.

Οι Θεατρικοί  Μαθητικοί Αγώνες «ακτίς ονείρου» είναι πλέον ένας πανελλήνιος θεσμός,  μια γιορτή για το Θέατρο, την ελπίδα, το όραμα, το όνειρο, τη χαρά, το παιδί που όλοι κρύβουμε μέσα μας.

Η διοργάνωση πραγματοποιείται από το Σχολείο εδώ και 20 χρόνια.

Οι φετινοί θεατρικοί μαθητικοί αγώνες διεξάγονται στο Ολυμπιακό Μουσείο Θεσσαλονίκης από τη Πέμπτη 30 Μαΐου έως την Κυριακή 2 Ιουνίου 2024 με την έγκριση της Περιφέρειας Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας και υπό την αιγίδα του Κρατικού Θεάτρου Βορείου Ελλάδος.

Η είσοδος σε όλες τις παραστάσεις είναι δωρεάν για μικρούς και μεγάλους. Τα έσοδα από το προαιρετικό εισιτήριο θα διατεθούν στο Σωματείο Ατόμων με Αναπηρία και Γονέων και Κηδεμόνων αυτού «Ηλιάτορας».

Για περισσότερες πληροφορίες καθώς και για το πρόγραμμα παραστάσεων μπορείτε να δείτε εδώ : ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΘΕΑΤΡΙΚΟΙ ΜΑΘΗΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΚΤΙΣ ΟΝΕΙΡΟΥ