Το ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΤ ΚΟΙΛΑΔΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ σε πρόγραμμα Erasmus+

Οι εκπαιδευτικοί θα ταξιδέψουν στην Ρώμη, στην Φλωρεντία και στην Μάλαγα για να συμμετέχουν σε προγράμματα επιμόρφωσης στην ρομποτική, την αξιοποίηση ηλεκτρονικών συσκευών στην τάξη, τη δημιουργία πολυμεσικού υλικού, στην αξιοποίηση μαθησιακών αντικειμένων μέσω διαδικτύου και τη δημιουργία και διαχείριση ιστότοπων.

Στόχος του προγράμματος είναι να γίνει μια μαθησιακή προσέγγιση των νέων τεχνολογιών στην τάξη από μαθητές και καθηγητές.

Μετά το σεμινάριο θα ακολουθήσουν δραστηριότητες διάχυσης του προγράμματος στη σχολική κοινότητα.