Θέλετε να συμπεριλάβουμε κάποια ανακοίνωση σας στην ενότητα ‘Τα Νέα μας’;

Υπάρχουν δύο τρόποι για να συμπεριλάβουμε κάποιο νέο του σχολείου σας ή που αφορά την εκπαιδευτική κοινότητα της περιοχής σας στην ενότητα 'Τα Νέα μας'...

1. Αν είστε ο διαχειριστής του επίσημου λογαριασμού σχολικής μονάδας μπορείτε να την προσθέσετε μόνος σας.

Απλώς συνδεθείτε με το όνομα χρήστη και τον κωδικό του επίσημου λογαριασμού της σχολικής μονάδας και μεταβείτε στην ενότητα  'Ενημέρωση ->Τα Νέα μας'. Στη συνέχεια επιλέξτε την θεματική ενότητα στην οποία αντιστοιχεί η ανακοίνωση σας.
Οι επίσημοι λογαριασμοί των σχολικών μονάδων μπορούν να εισάγουν ανακοινώσεις μόνο στις ακόλουθες ενότητες:

•  Κατηγορία: Πρωτοβάθμια
         Ενότητα: Γενικά
    Ενότητα: Εκδηλώσεις Σχολείων
  • Κατηγορία: Δευτεροβάθμια
    Ενότητα: Γενικά
    Ενότητα: Εκδηλώσεις Σχολείων

2. Στείλτε μας ένα ηλεκτρονικό μήνυμα στο info@sch.gr. Οι διαχειριστές της πύλης του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου θα φροντίσουν για την δημοσίευση της ανακοίνωσης σας.