Δράση για την Ημέρα Καθαριότητας και Καλλωπισμού του 4ου Γυμνασίου Θήβας-Ενδοσχολικοί Αγώνες

Την, Τρίτη 24 Μαΐου 2022, αφιερώσαμε την ημέρα στον καθαρισμό και τον καλλωπισμό του σχολείου μας! Οι μαθητές και οι μαθήτριες του 4ου Γυμνασίου Θήβας ανέλαβαν την πρωτοβουλία να ανανεώσουν το χώρο του σχολείου μας, σε συνεργασία με τον Σύλλογο των Διδασκόντων και τη Διεύθυνση του σχολείου. Κατά τις πρώτες ώρες του ωρολόγιου προγράμματος τα παιδιά ενεργοποιήθηκαν, συνεργάστηκαν σε ομάδες, καθάρισαν τις σχολικές αίθουσες και στη συνέχεια σε συνεργασία με τον Σύλλογο των Διδασκόντων φύτεψαν καλλωπιστικά φυτά, σε διάφορους χώρους του σχολείου. Επίσης, τοποθέτησαν όμορφα γλαστράκια μέσα στις τάξεις με αποτέλεσμα να μοσχοβολήσει, στην κυριολεξία, όλο το σχολείο! Οι επόμενες ώρες του προγράμματος ήταν αφιερωμένες στους Ενδοσχολικούς Αγώνες, υπό την επίβλεψη των εκπαιδευτικών Φυσικής Αγωγής του σχολείου, του κ. Δεφίγγου Στέφανου και της Διευθύντριας και καθηγήτριας Φυσικής Αγωγής κας Γκιζίλη Ρούλας. Ως επιβράβευση της προσπάθειάς τους απονεμήθηκαν έπαινοι καθαριότητας ανά τάξη. Ευχαριστούμε θερμά τους μαθητές και τις μαθήτριες μας, τόσο για το εξαιρετικό αποτέλεσμα, όσο και για την θετική ενέργειά τους στους Ενδοσχολικούς Αγώνες!