Το Ειδ. Δ.Σχ. για παιδιά με Αυτισμό και το 77ο Δ.Σχ. Θεσσαλονίκης στην …”γελαστή πολιτεία”

Την παράσταση , "η..γελαστή πολιτεία" παρουσιάζουν  στο Βαφοπούλειο Πνευματικό Κέντρο, το  Ειδ.Δ.Σχ. για παιδιά με Αυτισμό και το 77ο Δ.Σχ. Θεσ/νίκης.

Η παράσταση ,  η οποία λειτούργησε ως μια ισχυρή αφορμή ώστε τα παιδιά των δύο σχολείων να συνυπάρξουν, να γνωριστούν, να επικοινωνήσουν αλλά και να συνδημιουργήσουν, αποτελεί ειδική προσαρμογή για μαύρο θέατρο, βασισμένη στο έργο "αγέλαστη πολιτεία" και συμμετέχουν παιδιά από το Ειδικό Δημοτικό Σχολείο για παιδιά με Αυτισμό καθώς και οι μαθήτριες και μαθητές του ΣΤ'1 τμήματος μαζί με την χορωδία του 77ου Δημοτικού Σχολείου Θεσσαλονίκης.

Τετάρτη 22 Φεβρουαρίου, στην αϊθουσα θεάτρου του Βαφοπούλειου Πνευματικού Κέντρου, στις 7μμ.