1o Βραβείο στον 16ο Εθνικό Διαγωνισμό έργων eTwinning για το 3ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Αρτάκης

Η εκπαιδευτικός Αγγλικών Μάγδα Κουτσούρη και οι μαθητές/μαθήτριες του Ε2 τμήματος του 3ου Δημοτικού Σχολείου Νέας Αρτάκης, με το eTwinning έργο “Trojan Horse”, στο οποίο συμμετείχαν κατά το σχολικό έτος 2020-2021, απέσπασαν το 1ο Βραβείο στον 16ο Εθνικό Διαγωνισμό eTwinning στην κατηγορία «Δημοτικά Σχολεία (6-12)».

Η συνεργασία και η δημιουργικότητα των παιδιών αποτέλεσαν τους βασικούς παράγοντες διασφάλισης της ποιότητας του έργου. Τα παιδιά απέδειξαν ότι με καλή διάθεση, συνεργασία και φαντασία μπορούμε να καταφέρουμε σπουδαία πράγματα ακόμα και κάτω από αντίξοες συνθήκες.

Ευχαριστούμε πολύ τους συνεργάτες μας από την Ισπανία και το Ηνωμένο Βασίλειο και φυσικά τους γονείς και κηδεμόνες των παιδιών του τμήματος για την άψογη συνεργασία.