3ο Πανελλήνιο Διαδικτυακό Μαθητικό Μαθηματικό Φεστιβάλ 5 & 6 Απριλίου 2023

Αφίσα 23.Το πρόγραμμα και οι σύνδεσμοι παρακολούθησης και επίλυσης των γρίφων

Το Ελληνικό Κέντρο Επιστημών και Τεχνών (Ε.Κ.Ε.ΤΕ) σε συνεργασία με την ομάδα υποστήριξης του e-class του Υπουργείου Παιδείας υλοποιεί την Τετάρτη 5 Απριλίου και τη Πέμπτη 6 Απριλίου 2023 στις 11:30 π.μ το 3ο Πανελλήνιο Διαδικτυακό Μαθητικό Μαθηματικό Φεστιβάλ.

Το φεστιβάλ τελεί υπό την έγκριση του Υ.ΠΑΙ.Θ, και τα σχολεία έχουν τη δυνατότητα να αφιερώσουν 2 ώρες του ωρολογίου προγράμματος  για τη παρακολούθηση και συμμετοχή των μαθητών/τριών στις δράσεις του φεστιβάλ.

Το πρόγραμμα είναι κοινό για όλες τις τάξεις των γυμνασίων και λυκείων  και το περιεχόμενο του φεστιβάλ είναι κατάλληλο για να το παρακολουθήσουν όλοι/ες οι μαθητές/ριες, όλοι οι εκπαιδευτικοί καθώς και όσοι ενδιαφέρονται και αγαπούν την εκπαίδευση.

Χαιρετισμό θα απευθύνει  η υφυπουργός Παιδείας & Θρησκευμάτων κ.  Ζέττα Μακρή.

Διαβάστε εδώ περισσότερα : Πρόγραμμα 3ου ΠΔΜΜΦ (002)