Το Ερευνητικό Ακαδημαϊκό Ινστιτούτο Τεχνολογίας Υπολογιστών (ΕΑΙΤΥ) και η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Αιτωλοακαρνανίας έχουν την τιμή να σας προσκαλέσουν στην ημερίδα με θέμα: «Η Αξιοποίηση των Τηλεματικών Υπηρεσιών του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση». που θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 1 Μαρτίου 2005. στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Μεσολογγίου.

Η ημερίδα διοργανώνεται στα πλαίσια του έργου του Επιχειρησιακού Προγράμματος για την Κοινωνία της Πληροφορίας με τίτλο «Προηγμένες τηλεματικές υπηρεσίες για την Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση: Ανάπτυξη και Υποστήριξη Προηγμένων Τηλεματικών Υπηρεσιών για τις μονάδες Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης των Νομών Αχαΐας. Αιτωλοακαρνανίας. Αρκαδίας. Ζακύνθου. Ηλείας. Κεφαλληνίας. Λακωνίας. Μεσσηνίας και Φωκίδας» που υλοποιείται από το ΕΑΙΤΥ.