Επιμορφωτική Ημερίδα Εκπαιδευτικών Μηχανικών του τομέα Κατασκευών-Μέρος 4ο

Την Τετάρτη. 21 Ιουνίου 2006. και ώρα 10.00 - 14.00 πραγματοποιήθηκε στην Αίθουσα ΤΕΕ. Καραγεώργη Σερβίας 4. 5ος όροφος. στην πλατεία Συντάγματος ημερίδα με θέμα «Το μάθημα της Τεχνολογίας στη Δευτεροβάθμια εκπαίδευση». Στην ημερίδα πραγματοποιήθηκαν οι παρακάτω παρουσιάσεις.

• Παπακωνσταντίνου Μάγδα (Σχολ. Σύμβουλος ΠΕ 12. Αρχ.Μηχ.) «Το Μάθημα της Τεχνολογίας: Στόχοι και Πράξη»
  • Βεργάδου Αναστασία (Τ. Πολιτικός ΑΣΕΤΕΜ): «Ο Καθηγητής ως εμψυχωτής στη διδασκαλία του μαθήματος της Τεχνολογίας»
  • Δημόπουλος Γιώργος (Αρχ.Μηχ. Σχολ. Σύμβουλος ΠΕ 12): «Αρχιτεκτονικές επιτροπές – ΕΠΑΕ»
  • Τζωρτζάκης Γιάννης (Πολ.Μηχ. Msc – εκπ/κός): «Αξιοποίηση λογισμικού στο μάθημα της Τεχνολογίας στην Β’ γυμνασίου»