Επανάληψη ημερίδων με θέμα ‘Ευαισθητοποίηση. πληροφόρηση και ενημέρωση των εκπαιδευτικών της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄ Αθήνας. Δ Αθήνας και Πειραιά. για την εκπαιδευτική αξιοποίηση των υπηρεσιών του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου’

Το Κέντρο Δικτύων του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου έχει την τιμή να σας προσκαλέσει στις ημερίδες με θέμα «Ευαισθητοποίηση. πληροφόρηση και ενημέρωση των εκπαιδευτικών της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Ν. Αττικής (Β΄. Δ΄ Αθήνας και Πειραιά) για την εκπαιδευτική αξιοποίηση των υπηρεσιών του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου». που θα πραγματοποιηθούν:

• Τετάρτη 6 Δεκεμβρίου 2006 και ώρα 16:00-19:00 μ.μ.
    Για την Β΄ βάθμια Διεύθυνση Β΄ Αθήνας. στην Αίθουσα Τελετών Πολ/πολης Ζωγράφου

• Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου 2006 και ώρα 12:00-15:00 μ.μ.
    Για την Β΄ βάθμια Διεύθυνση Πειραιά. στην Νομαρχία Πειραιά (Καμίνια)
  • Τρίτη 12 Δεκεμβρίου 2006 και ώρα 17:00-20:00 μ.μ.
    Για την Β΄ βάθμια Διεύθυνση Δ΄ Αθήνας. στο 6ο Ενιαίο Λύκειο Νέας Σμύρνης

Οι ημερίδες διοργανώνονται στα πλαίσια του έργου: «Προηγμένες τηλεματικές υπηρεσίες για τη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση: Ανάπτυξη και Υποστήριξη Προηγμένων Τηλεματικών Υπηρεσιών για τις εκπαιδευτικές μονάδες Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β. Δ Αθήνας και Πειραιά του Νομού Αττικής». του Ε.Μ.Π.

Λεπτομέρειες σε σχέση με τους τόπους διεξαγωγής των ημερίδων:

• Για την Β Αθήνα: Αίθουσα Τελετών του Κτιρίου Διοίκησης  (χάρτης: http://www.ntua.gr/gr_about/map/dioikisi.pdf ). στην Πολυτεχνειούπολη Ζωγράφου. Ηρώων Πολυτεχνείου 9 Ζωγράφου.

• Για τον Πειραιά: Αμφιθέατρο Πολυχώρου Απόλλων. που βρίσκεται στις εγκαταστάσεις της Νομαρχίας Πειραιά στην οδό Ερμουπόλεως και Πηλίου 1. στα Καμίνια.
  • Για την Δ Αθήνα: 6ο Ενιαίο Λύκειο Νέας Σμύρνης.Διεύθυνση: Ευξεινου Πόντου 71 ΤΚ:17124 Νέα Σμύρνη.

Στοιχεία επικοινωνίας:
Τηλ. - 210 772 2353. e-mail - fpm@noc.ntua.gr.

Στους συμμετέχοντες εκπαιδευτικούς θα δοθεί βεβαίωση παρακολούθησης.