Εορταστική εκδήλωση για τα τρία χρόνια εφαρμογής της ευρωπαϊκής δράσης eTwinning

Η Ελληνική Υπηρεσία Υποστήριξης eTwinning του ΥπΕΠΘ. με στόχο τη συνέχιση της προσπάθειας ανάδειξης του ποιοτικού έργου των Ελλήνων μαθητών και εκπαιδευτικών. διοργανώνει εορταστική εκδήλωση για τα τρία επιτυχή χρόνια της δράσης eTwinning στην Ελλάδα. την Παρασκευή 21 Μαρτίου 2008 και ώρα 11.30. στην αίθουσα εκδηλώσεων J. de Romilly του ΥπΕΠΘ.

Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης:
  • Θα αποδοθούν βραβεία στις καλύτερες eTwinning συνεργασίες ελληνικών σχολικών μονάδων για το έτος 2006-2007. στο πλαίσιο του 3ου εθνικού διαγωνισμού eTwinning.
  • Θα αποδοθούν βραβεία στους νικητές Έλληνες μαθητές του εθνικού διαγωνισμού δημιουργίας και έκφρασης «Το νόημα της Ηλεκτρονικής Αδελφοποίησης». ο οποίος διοργανώθηκε με αφορμή την επιτυχημένη τριετία εφαρμογής της δράσης eTwinning στα σχολεία της Ευρώπης.
  • Θα γίνει η πρώτη επίσημη παρουσίαση της ηλεκτρονικής πλατφόρμας τηλεκπαίδευσης eTwinning στην ελληνική εκπαιδευτική κοινότητα.
Μετά το τέλος της εκδήλωσης θα δοθούν βεβαιώσεις συμμετοχής.

Η εκδήλωση θα μεταδοθεί ζωντανά από το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο στη δ/νση: www.sch.gr/rts.

Περισσότερες πληροφορίες για τα βραβεία και το πρόγραμμα της εκδήλωσης στη δ/νση www.etwinning.gr καθώς και στη συνημμένη εγκύκλιο υπ. αρίθμ. 28337 / Γ7. 04-03-08.

Υποβολή συμμετοχής ηλεκτρονικά στη δ/νση: http://www.etwinning.gr/register03_08.php.