Generation Next 0-18

1η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΕΚΘΕΣΗ-ΣΥΝΕΔΡΙΟ ''GENERATION NEXT 0-18'' / LIBERIS PUBLICATIONS

Στο πλαίσιο των δραστηριοτήτων του Ομίλου Λυμπέρη Α.Ε.. έχει προγραμματιστεί να πραγματοποιηθεί η έκθεση “GENERATION NEXT 0-18 ” στο Ανατολικό Αεροδρόμιο Αθηνών 13 – 16 Νοεμβρίου 2008 και φιλοδοξούμε ότι η συμβολή μας – όσο μικρή και αν είναι – θα έχει ουσιαστική σημασία για το σημαντικό κεφάλαιο που αφορά όλους μας το  « π α ι δ ί ».

Για πρώτη φορά στην χώρα μας πρόκειται να πραγματοποιηθεί μια τόσο μεγάλη σε παροχή υπηρεσιών και πληροφοριών έκθεση για το μικρό μας ήρωα το παιδί και στα 3 ηλικιακά στάδια της ανάπτυξης τους ( 0-6 )  -  ( 6-12 )  - ( 12-18 ) ! ! !

Στην ανωτέρω έκθεση – συνέδριο έχουν ήδη προγραμματίσει την συμμετοχή τους αρκετές και αξιόλογες εταιρείες – φορείς. στο χώρο των παιδιών και μια από αυτές είναι και το Νοσοκομείο ΜΗΤΕΡΑ με την  Παιδιατρική Κλινική. Το νοσοκομείο ΜΗΤΕΡΑ έχει την αποκλειστική χορηγία Υγείας με την παροχή επιστημονικών ημερίδων στο πλαίσιο της συνεδριακής μορφής της έκθεσης και με την παρουσία του περιπτέρου της θα παρέχει ιατρικές πληροφορίες και υπηρεσίες στο κοινό της έκθεσης.

Ενδεικτικά αναφέρω κάποιες από τις συμμετέχουσες εταιρείες – φορείς : PLAYMOBIL – KIDDY CAR – MINI TENNIS A.E. – ΣΧΟΛΕΣ ΓΕΙΤΟΝΑ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΕΚ – ΠΑΟ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΓΙΑΤΡΟΙ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΟΡΑ – ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ – ΠΑΙΔΙΚΑ ΧΩΡΙΑ SOS – ΚΙΒΩΤΟΣ – ΣΧΟΛΕΣ ΓΟΝΕΩΝ κ.λ.π.

Συνημμένα θα βρείτε το ενημερωτικό υλικό για την ανωτέρω έκθεση.