Σεμινάρια – Project «FIP 2008»

Σεμινάρια - Project «FIP 2008»

Ο Σύλλογος Καθηγητών Γαλλικής Βόρειας Ελλάδας Πτυχιούχων Πανεπιστημίου διοργανώνει για το σχολικό έτος 2008-2009. Πρόγραμμα Επιμόρφωσης - Projet  FIP (Fonds d’Innovation Pédagogique) για τους καθηγητές Γαλλικής γλώσσας της Βόρειας Ελλάδας. το οποίο έχει εγκριθεί από το Υπουργείο Εξωτερικών της Γαλλίας και τη Διεθνή Ομοσπονδία Καθηγητών Γαλλικής (FIPF). με γενικό τίτλο: «Enseigner le FLE : de la théorie à la pratique ; stratégies et techniques pour l’enseignement/ apprentissage du FLE» και επιμορφώτριες. για την 3η περίοδο. την κ. Αργυρούδη Μαρίνα. Σχολική Σύμβουλο Περιφέρειας Αττικής. Γ΄Δ/νσης Αθήνας. με έδρα το Αιγάλεω και την κ. Σιώτη Αικατερίνη. καθηγήτρια Γαλλικής με Μεταπτυχιακές σπουδές στο ΑΠΘ και στο ΕΑΠ.