Ενημερωτικό Δελτίο ΚΕ.ΠΛΗ.ΝΕ.Τ. Ηλείας – Σεπτέμβριος 2007 (τεύχος 9)

Στα νέα του 9ου τεύχους του Ε.Δ. μπορείτε να ενημερωθείτε για τη λειτουργία των ΚΕ. ΠΛΗ.ΝΕ.Τ. Ηλείας κατά το σχολικό έτος 2007 - 8. για την Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος συμμετοχής σε Επιτροπές Επιμόρφωσης Β Επιπέδου. για το 4ο Πανελλήνιο Συνέδριο Διδακτική της Πληροφορικής. για το Πρόγραμμα Δαίδαλος 2007 - 8. κ.ά.

Ειδική αναφορά γίνεται στην πρωτοβουλία εκπαιδευτικών του Ν. Ηλείας για την παροχή βοήθειας στους μαθητές των πυρόπληκτων περιοχών.

Στα εκπαιδευτικά θέματα μπορείτε να διαβάσετε για τη δυνατότητα δωρεάν διασύνδεσης των εκπαιδευτικών στο διαδίκτυο μέσω του ΠΣΔ. για τα νέα εκπαιδευτικά λογισμικά που θα διανεμηθούν στα Δημοτικά σχολεία. για τις φορητές ηλεκτρικές στήλες και το φορέα που έχει συσταθεί με σκοπό την ανακύκλωσή τους και την προστασία του περιβάλλοντος.