Hλεκτρονική διακυβέρνηση στην εκπαίδευση – πρόσκληση σε έρευνα

Hλεκτρονική διακυβέρνηση στην εκπαίδευση - πρόσκληση σε έρευνα
Αγαπητέ/ή συνάδελφε.

Έχετε μια πρόσκληση για να συμμετέχετε στη συμπλήρωση ενός ερωτηματολογίου.

Με το ερωτηματολόγιο αυτό - στο πλαίσιο της διδακτορικής μου διατριβής - ευελπιστώ να καταγράψω τις προσδοκίες. τις απόψεις και το βαθμό υιοθέτησης της ηλεκτρονικής διακυβέρνησης στην εκπαίδευση από τους εκπαιδευτικούς Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης.

Με τον όρο “ηλεκτρονική διακυβέρνηση στην εκπαίδευση” αναφερόμαστε σε δικτυακούς τόπους όπως αυτούς του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου. του Υπουργείου Παιδείας. των Περιφερειακών Δ/νσεων Εκπαίδευσης. των Δ/νσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κτλ. Επίσης αναφερόμαστε και σε άλλες λειτουργίες. όπως η χρήση του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

Επισημαίνω ότι με τον όρο “κυβέρνηση” που θα συναντήσετε στις ερωτήσεις που ακολουθούν αναφερόμαστε στους επίσημους κυβερνητικούς φορείς της εκπαίδευσης.

Το παρόν ερωτηματολόγιο ευελπιστώ – λόγω της θεματολογίας του – να προωθηθεί μέσω του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου στο σύνολο των εκπαιδευτικών της χώρας που διαθέτουν λογαριασμό ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (sch). ώστε να διασφαλιστεί η ηλεκτρονική του συμπλήρωση από εκπαιδευτικούς και μόνον!

Η ενεργητική σας συμμετοχή αναμένεται να συμβάλλει τα μέγιστα στην κατεύθυνση της δημιουργίας ή βελτίωσης διαδραστικών εκπαιδευτικών ιστοσελίδων με φιλικό ή εξατομικευμένο περιβάλλον εργασίας. ικανοποιώντας τις ανάγκες του επαγγελματικού μας χώρου.

Σας παρακαλώ να αφιερώσετε λίγο από τον πολύτιμο χρόνο σας. για να το συμπληρώσετε.
Θεωρώ υποχρέωσή μου όπως ευχαριστήσω τόσο το ΠΣΔ για την προώθηση της πρόσκλησης όσο και εσάς προσωπικά για τη συνεργασία !

Ιωάννης Καραβασίλης

Για να συμμετέχετε. παρακαλώ πατήστε εδώ για να απαντήσετε στο ερωτηματολόγιο: http://sweng.csd.auth.gr/limesurvey/index.php?sid=75291&lang=el