Ευρωπαϊκή διάκριση του Αριστοτελείου Κολλεγίου Θεσσαλονίκης ως “Επιχειρηματικό Σχολείο της Ευρώπης”

Την κορυφαία ευρωπαϊκή διάκριση πέτυχε το Αριστοτέλειο Κολλέγιο Θεσσαλονίκης, καθώς ξεχώρισε ανάμεσα σε εκατοντάδες σχολεία από όλη την Ευρώπη και κατέκτησε επάξια τον ευρωπαϊκό τίτλο του «Επιχειρηματικού Σχολείου της Ευρώπης» για το έτος 2022 («The Entrepreneurial School 2022»). Πλέον, συγκαταλέγεται στα κορυφαία σχολεία νεανικής επιχειρηματικότητας σε ευρωπαϊκό και παγκόσμιο επίπεδο. Η απονομή του βραβείου στο Αριστοτέλειο Κολλέγιο Θεσσαλονίκης θα πραγματοποιηθεί στις 13 Ιουλίου 2022 στην Εσθονία στο πλαίσιο του μεγαλύτερου Φεστιβάλ Νεανικής Επιχειρηματικότητας της Ευρώπης GEN-E στο οποίο θα βραβευθούν και οι νικητές των διαγωνισμών «Εικονικής Επιχείρησης» και JA Start Up 2022.